Центр громадського здоров’я МОЗ України нагадує прості правила, як уникнути травм, коли надворі слизько.
Обирайте найбільше безпечний маршрут і обходьте ділянки, де сніг чи лід розчищено не повністю та враховуйте, що потрібно більше часу на дорогу.
Взувайтеся і ступайте уважно і пам’ятайте, що плоске взуття з гумовою підошвою краще зчіплюється з льодом, ніж взуття на шкіряній підошві чи на високих підборах. При цьому необхідно ходіть повільно, короткими кроками, ступати на всю підошву, — не біжіть по слизькому. Руки треба тримати вільними, не в кишенях, — це допомагає тримати рівновагу, якщо є поручні, тоді бажано за них триматися.
Зверніть увагу, що на ходу не в жодному разі не можна відволікайтесь на телефон або інші подразники. Уникайте перенесення важких речей, коли слизько.
Що робити, якщо ви впали і є підозра на травму.
Якщо є підозра на перелом, потрібно викликати екстрену медичну допомогу (103 або 112) і вжитті заходів щоб не було переохолодження організму до приїзду бригади.
Деякі травми після падінь можуть проявитися не одразу. Тож якщо ви впали, поспостерігайте за відчуттями кілька днів. У разі появи незвичних, неприємних симптомів, обов’язково зверніться до лікаря.
Адміністрація Кремінської лікарні звертає увагу, не те щоб в жодному разі не приймали ліків без консультації з лікарем так як це може мати негативні наслідки для організму і ускладнити встановлення діагнозу. Ви можете завжди прийти на прийом до наших лікарів в консультативну-діагностичну поліклініку або звернутися до лікарів засобами мобільного телефонного зв’язку або через месенджери Viber і WhatsApp.