
Жіноча консультація
Скільки візитів до жіночої консультації має бути? Оптимальна кількість візитів до лікаря за період спостереження становить в середньому 8 разів.
Скільки разів проводиться УЗД? Яка мета кожного?
- Перше УЗД проводиться в терміні 11+0 – 13+6 тижнів, основною метою цього УЗД є оцінка анатомічних структур плода, пошук ранніх вад розвитку, уточнення терміну вагітності та передбачуваної дати пологів.
- Друге УЗД проводиться у терміні 18-22 тижні для детальної оцінки анатомічної будови плода, виключення більш пізніх вад розвитку і контролю за перебігом вагітності.
- Третє УЗД виконується за показаннями у терміні 28-32 тижні.
- Перший візит
- Діагностика
- Лікування
Перший візит передбачає збір анамнезу вагітної (наявність хронічних захворювань, сімейний анамнез, оперативні втручання на жіночих статевих органах, перебіг попередніх вагітностей), загальне та акушерське обстеження, оцінка факторів ризику, заповнення медичної документації, визначення обсягу та термінів лабораторного обстеження.
Оптимальний термін, щоб стати на облік у жіночу консультацію, — перший триместр вагітності, тобто перші 12 тижнів. У цей період жінка має пройти важливе УЗД для оцінки нормального перебігу вагітності. Саме в першому триместрі закладаються органи дитини і є можливість діагностувати порушення розвитку. У разі виявлення патологій або загрози власному здоров’ю, жінка зможе обрати — народжувати чи перервати вагітність.
Якщо жінка звернеться до жіночої консультації пізніше, їй не мають права відмовити в оформленні.
Безумовно, тільки досвідчений фахівець зможе дати точну відповідь на питання чи вагітні ви, особливо якщо йдеться про ранні терміни.
Правильна та своєчасна діагностика вагітності вкрай важлива для здоров'я майбутньої матері та її плоду. Адже з перших днів у жіночому організмі починає відбуватися безліч змін щодо гормонального фону, обмінних процесів тощо. Відповідно, чим раніше ви будете впевнені в тому, що незабаром станете матір'ю, тим більше шансів запобігти впливу негативних факторів на розвиток плода, зберегти власне здоров'я та забезпечити легку вагітність.
Сучасна програма повного клінічного обстеження, згідно вимог Міністерства охорони здоров'я України передбачає проходження:
- біохімічні та клінічні аналізи крові;
- загальні й бактеріологічні аналізи сечі;
- взяття мазка на флору з піхви;
- цитологію шийки матки;
- розширене дослідження інфекційних процесів (TORCH-інфекції);
- аналізи гормонального статусу вагітної пацієнтки;
- проведення розширеної відеокольпоскопії;
- УЗД органів черевної порожнини, молочних залоз, щитовидної залози, нирок, сечового міхура;
- ЕКГ.
Протягом вагітності можуть виникати стани, які потребують лікування. Оцінивши скарги та результати обстежень наші лікарі призначать необхідний план лікування. Часто вагітні жінки займаються самолікуванням, що є протипоказаним. Адже багато лікарських засобів шкідливі під час вагітності та можуть негативно впливати на розвиток плода. Призначаючи той чи інший препарат, лікар оцінює співвідношення шкоди та користі. Після вивчення соматичного анамнезу та перебігу попередніх вагітностей можуть призначатися препарати для профілактики ускладнень вагітності.
Навіть така ознака як затримка менструального циклу не є 100% гарантією вагітності. На стан здоров'я жінки можуть впливати безліч факторів як фізичного характеру (захворювання, зайві фізичні навантаження тощо), так і сильний стрес. Важливо вчасно визначити причину, встановити факт наявності чи відсутності вагітності, щоб зберегти здоров'я.
Сучасні комунікативні технології дозволяють за допомогою засобів зв'язку отримати необхідну інформацію щодо лікування жіночих захворювань. Консультація нашого лікаря - гінеколога є абсолютно безкоштовної.