Надання медичної допомоги пацієнткам з інфекційних хвороб, що передаються статевим шляхом.

Кабінет гінеколога №2

Кабінет гінеколога №2

Висококваліфіковане надання консультативної допомоги гінекологічним хворим з інфекційними хворобами, що передаються статевим шляхом, які направляються медичними установами, а також при самостійних зверненнях.

Для того щоб отримати послугу, пацієнту потрібно:

  • Записатись на прийом.
  • Направлення до лікаря-гінеколога не потрібно.
  • Прийти на прийом до кабінету гінеколога або зв’язатись з лікарем через засоби телемедицини.

Симптоматика захворювання залежить від збудника або групи збудників які їх викликають, не завжди це може бути приналежність лише до одній групи, іноді це так звані мікст інфекції, де присутні декілька різновидів мікроорганізмів. Як правило початок захворювання починається з появи неприємних відчутій в ділянці зовнішніх статевих органів, піхві. З’являється свербіж або печія. Майже завжди збільшується кількість вагінальних виділень, які можуть мати неприємних запах.

Отже, серед статевих інфекцій розрізняють:

  • бактеріальні: сифіліс, гонорея, м'який шанкр, хламідійна, мікоплазменна, уреаплазменна інфекції;
  • вірусні: генітальний герпес, папіломавірус, ВІЛ;
  • паразитарні: трихомоніаз, педикульоз.

Стисло можна озвучити лише деякі прояви бактеріальних інфекцій та їхні наслідки.

Для трихомоніазу характерний пінистий характер виділень з піхви, зеленуватого кольору та неприємного запаху, що супроводжується свербінням та печінням в ділянці статевих органів.

Хламідіоз також має специфічний вигляд та запах виділень, та найчастіше, окрім статевих органів, вражає очі та суглоби, викликає спайкові процеси в маткових трубах, що веде за собою безпліддя.

Герпес супроводжується появою специфічного висипу на статевих органах, який викликає свербіж та печіння.

Треба сказати проте, що деякі інфекції можуть не мати виражених проявів, але можуть бути виявлені лікарем при огляді. Наприклад ВПЛ (вірус папіломи людини), який має декілька десятків штамів, деякі штами є онкогенними та викликають рак шийки матки. Як правило наявність ВПЛ проявляється в наявності дисплазій шийки матки різних ступенів.

Основним методом діагностики інфекцій, що передаються статевим шляхом є лабораторний. Використовують бактеріоскопічний, бактеріологічний, серологічний. Вони дозволяють виявити збудника та визначити його чутливість до антибактеріальних препаратів.

Ускладнення, викликані такими інфекціями діагностуються апаратно, за допомогою УЗД. Це дозволяє оцінити стан тканин внутрішніх органів та обсяги розповсюдження.

Окремо слід виділити кольпоскопію, як метод діагностики ускладнень у структурі тканин на шийці матки після запального процесу. Саме структурні зміни у тканинах шийки матки ведуть до розвитку онкологічного захворювання.

Оцінити стан зовнішніх статевих органів та виявити ознаки запалення лікар може і при пальпації, бімануальному огляді.

Лікування інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом завжди консервативне із застосуванням антибіотиків, як пероральна, так і місцево. Призначення противірусних та імуномоделюючих препаратів. Після лікування як правило використовують пробіотики для відновлення біоценозу піхви. Статеві партнери повинні обстежуватися і лікуватися одночасно, та утримуватися від статевих контактів до повного виліковування від інфекції. Це має прямий зв'язок з ефективністю лікування.