Допомога гінекологічним хворим з порушеннями овуляції

Кабінет жіночих хвороб
Щомісяця в організмі жінки відбувається важливий процес – овуляція. Цей процес припадає приблизно на середину менструального циклу, якщо точніше – на 13-15 день і триває 48 годин. У цей час зріла, готова до запліднення яйцеклітина залишає фолікул яєчника, що й уможливлює зачаття. Але іноді овуляція порушується.
У більшості жінок дітородного віку овуляція відбувається раз на місяць, за винятком періодів вагітності та лактації. Загальні ознаки овуляції - збільшення сексуального бажання і зміни у складі цервікального слизу.
Дискомфорт, пов'язаний з овуляторним болем у більшості випадків не потребує медичної допомоги. Так як відбувається розрив фолікула і вивільнення зрілої яйцеклітини, то з'являється овуляторний біль.
- Причини
- Діагностика
- Лікування
Перша причина – гормональний дисбаланс, зумовлений ендокринними патологіями (гіпофіза щитоподібної залози) або захворюваннями органів репродуктивної системи (ендометріоз, полікістоз яєчників) тощо.
Друга причина – відхилення від норми маси тіла: і надлишок, і дефіцит. Це пов’язано з тим, що жирова тканина є певним «периферичним» органом, де накопичуються гормони, які впливають і на овуляцію.
Третя причина – гострий або хронічний стрес, надмірні фізичні навантаження. Буває і генетичне порушення овуляції – наприклад, внаслідок синдрому раннього (до 40 років) виснаження яєчників.
Ознаки, що можуть вказувати на овуляцію:
- несильний біль внизу живота;
- зміна характеру виділень (вони стають більш в’язкими);
- підвищена чутливість молочних залоз;
- посилення лібідо;
- зміна смакових вподобань та сприйняття запахів.
Одним із методів діагностики є лапароскопічний контроль овуляції в реальному часі. Іншими методами, які є найбільше поширеними являються:
- використання УЗД для підтвердження овуляції (виконується в 2 етапи: визначається переважаючий фолікул на 12-й або 13-й день циклу і наявність факту овуляції через 2-3 дні);
- аналіз крові на гормон прогестерон підчас фази циклу (20-й або 21-й день);
- біопсія маточного ендометрію в другій фазі циклу, так як в матці здійснюються зміни в період овуляції та вимір базальної температури, яка під час овуляції піднімається до 37-37,2 °С.
Сучасні комунікативні технології дозволяють за допомогою засобів зв'язку отримати необхідну інформацію щодо лікування жіночих захворювань. Тому якщо є проблеми, що пов’язані порушенням овуляції можете звернутися до наших спеціалістів.
Наші лікарі виконують аналіз всіх факторів: стану маткових труб, наявності змін в спермограмі та тривалості безпліддя, в результаті чого буде створено індивідуальний план лікування.
Консультації наших лікарів - гінекологів є абсолютно безкоштовним.